DIETOPROFILAKTYKA

dr n.wet. Sybilla Berwid-Wójtowicz

Jestem propagatorką optymalnego stylu życia zwierząt i ludzi w świetle aktualnego stanu wiedzy. Specjalizuję się szczególnie w żywieniu klinicznym, które jest moją pasją prywatnie i zawodowo. Otaczająca nas rzeczywistość nie jest czarno-biała, a wiele zagadnień jest bardzo względnych i zależą od punktu widzenia konkretnej osoby. To co nie jednemu ratuje życie – innemu będzie szkodzić. To co może sprawiać wrażenie że szkodzi, może ratować życie. Wiele rzeczy nie ma niemal żadnego wpływu na nasze zdrowie i samopoczucie, ale dzięki myśleniu magicznemu i internetowi, stają się cudownymi środkami odkrywanymi przez naciągaczy. Korzystaj ze zdobyczy wiedzy opartej na dowodach razem ze mną i sięgaj tylko po bezpieczne placebo!

Doświadczenie w nauczaniu wyższym zdobyłam jako wykładowca akademicki dla studentów zootechniki, medycyny weterynaryjnej, biologii oraz biotechnologii prowadząc zajęcia z zakresu fizjologii zwierząt, dietetyki weterynaryjnej oraz żywienia zwierząt. Nadal prowadzę zajęcia gościnnie, także w języku angielskim w kraju i za granicą. Zostałam wielokrotnie uhonorowana przez studentów wyróżnieniami za najlepiej prowadzone zajęcia. Prowadzę liczne kursy i szkolenia. Uczestniczę w kongresach i seminariach dotyczących zachowania i pielęgnacji zwierząt towarzyszących w kraju i za granicą. Średnio rocznie biorę udział w ponad 100 spotkaniach, na których docieram do ponad 1000 osób. Co piąte spotkanie realizuję w ramach działania mojej marki własnej dietoprofilaktyka.pl

Współpracuje merytorycznie i wydaję opinie dla organizacji pozarządowej Viva! Akcja dla zwierząt. Pracowałam jako wolontariusz, czynnie wspieram schroniska i przytuliska dla psów i kotów, regularnie współpracuję ze Schroniskiem dla zwierząt bezdomnych w Lublinie oraz ze Schroniskiem w Korabiewicach. Propaguję inicjatywę „Pets@Work” czyli ideę środowiska pracy przyjaznego zwierzętom, gdyż wierzę że ludziom i zwierzętom razem żyje się lepiej.

Na co dzień zajmuje się poradnictwem dotyczącym doboru i bilansowania codziennej diety zwierząt, diet specjalnych, diet psów pracujących i aktywnych wyczynowo, zarówno na produktach gotowych jak i tzw. „dietach domowych” z surowców wyjściowych. Jestem zwolenniczką zbilansowanego sposobu żywienia w oparciu o aktualnie dostępne stanowisko wynikające z norm i badań, a nie na podstawie wnioskowania światopoglądowego i teoriach spiskowych.

W dorobku mam prawie 200 publikacji dotyczących tematyki żywienia zwierząt:

  • dla właścicieli zwierząt (Kocie Sprawy, Cztery łapy, Twój Pies),
  • branży zoologicznej (Rynek Zoologiczny, Zoobiznes, Vetpersonel, PetMarket),
  • lekarzy weterynarii (Weterynaria w praktyce, Magazyn Wet.).

Regularnie pisuję też do czasopism dla ludzi, takich jak: „Puls Medycyny” i „Głos Pacjenta Onkologicznego”.

I wiele więcej dostępnych on-line…

Hodowca buldogów francuskich, Agnieszka Klusek

Dzięki pomocy, ogromnej wiedzy oraz zaangażowaniu dr Sybilli mogę dziś powiedzieć, że moje psie championy sa nie tylko dumą, kiedy patrzę na uginające się półki wystawowych trofeów, ale przed wszystkim okazami zdrowia, świetnej formy i kondycji.

Lek. weterynarii, behawiorysta COAPE, inż. zootechniki, Katarzyna Gryglewska

Miałam przyjemność uczestniczyć w wielu ciekawych wykładach dr Sybilli i polecam je każdemu kto chce zdrowo odżywiać swojego pupila. Warto korzystać z jej ogromnej wiedzy z zakresu dietetyki. 

Oliwia, uczestniczka coachingu dietetycznego w chorobie onkologicznej

Dr Sybilla utwierdziła mnie w przekonaniu, że najlepszą dietą jest eliminacja, bo pozwala poznać organizm. Każdy organizm jest inny i tak inaczej na wszystko reaguje. Szczególnie w przypadku choroby.

Pozostań na bieżąco
Subskrybuj newsletter