DIETOPROFILAKTYKA
UDOSTĘPNIJ
Jak obiektywnie ocenić sylwetkę własnego psa? | Dzień Dobry Wakacje

Tak jak u ludzi mówimy o różnych wskaźnikach pomagających określić czy nasza waga jest prawidłowa (np. BMI), tak naszych psów nie powinniśmy mierzyć na kilogramy….

Bo fakt kilogram mięśni waży tyle samo co kilogram sierści, ale objętościowo ten ostatni zajmie więcej miejsca.... Dlatego warto abyśmy regularnie co 2 tygodnie określali sylwetkę - Body Condition Score (BCS) naszego psa. Warto, bo to jedno z podstawowych narzędzi do oceny odpowiedniego otłuszczenia i umięśnienia zwierzaka, pozwalające stwierdzić też czy prawidłowo jest odżywiane i ma optymalną dawkę ruchu.

Podstawowym zadaniem dla każdego właściciela u którego odbywam konsultację dietetyczną jest opanowanie umiejętności oceny BCS. Następnie omawiamy zagrożenia i korzyści związane z utrzymanie prawidłowej sylwetki przez zwierzę. Kiedy już wiemy do czego dążymy pozostawiam zalecenia i proszę o kontaktowanie się w odpowiednich odstępach czasu - właściciel monitoruje BCS i masę ciała zwierzaka, na tej podstawie wiem czy osiągamy sukces w naszym postępowaniu dietetycznym czy nie.

Dokładną tabelę z opisem jak oceniać sylwetkę swojego psa znajdziesz w
Wytyczne żywieniowe FEDIAF 2017, na str. 49 które ściągniesz za darmo ze strony www.polkarma.pl

Dokładny formularz z zaleceniami jak ocenić sylwetkę swojego psa
w sposób obiektywny i jak to się przekłada na jego otłuszczenie.

Pozostań na bieżąco
Subskrybuj newsletter